Pritrkovalci danes

Pritrkovalci:  Marko Zupančič , Blaž Zupančič, Miha Zupančič, Dušan Klinar, Tilen Klinar, Klemen Razingar, Jakob Razinger, Peter Razinger, Mihael Šmid, Matjaž Strgar, Blaž Bizjak in Andraž Bizjak.

Pritrkovalska skupina s pritrkavanjem povzdigne praznik oziroma ga naredi še bolj svečanega. Pritrkavamo za vse zapovedane praznike, ob sveti birmi, prvem obhajilu, za kakšno poroko, za Božič in Veliko noč. Vsako leto se udeležimo  pritrkovalskega srečanja, ki ga organizira pritrkovalski krožek slovenskih bogoslovcev. Srečanje je vsako leto na drugi župniji. Lokacijo gostujoče župnije se izbere na pritrkovalskem srečanju, ki je vsako leto organiziran na Teološki fakulteti v Ljubljani.  Naša župnija je v preteklosti že organizirala tako gorenjsko, kot vse slovensko srečanje pritrkovalskih skupin. Sami pa smo obiskali kar precej zvonikov po gorenjske, bili pa smo tudi že na primorskem in dolenskem. V našem zvoniku imamo 4 zvonove. Izvajamo tako stoječe kot leteče melodije. Vsaka melodija – viža ima tudi svoje ime (Škofova, Rovtarska, Koroška, Ta gosta, Ta zmešana…). Pri pritrkavanju uporabljamo slušalke, saj je v zvoniku zelo glasno.