660-letnica prejšnje cerkve na Koroški Beli

Praznovali smo!
Koroška Bela se ponaša z bogato zgodovinsko tradicijo.
26. aprila 2021 smo praznovali 660-letnico postavitve cerkve, predhodnico današnje cerkve. Obe sta (bili) posvečeni sv. Ingenuinu in sv. Albuinu, briksenškima škofoma.
Žal je bilo praznovanje okrnjeno zaradi epidemije in odlokov o prepovedi zbiranja.
26. aprila 2021 je ob 17h tukajšnji bevški župnik, dr. Peter Nastran, daroval slovesno sv. mašo v zahvalo za prejete blagoslove v vseh teh letih. Spomnili smo se vseh duhovnikov in župnikov, ki so delovali v tej fari in vseh dobrotnikov, ki so pripomogli, da fara še vedno obstaja. Pri maši sta s petjem in orglami sodelovala Blaž Lavtižar in Gregor Palovšnik. Posnetek sv. maše si lahko ogledate na tej povezavi https://youtu.be/U9VcuAW1384 .
Slika prvotne cerkve iz leta 1361 je delo slikarja Branka Čušina in se nahaja na spominskem znamenju na turški vpad leta 1475 (Potoška pot 3, Koroška Bela, pri Repku).