250-letnica posvetitve sedanje cerkve na Koroški Beli

Predavanje:  Koroška Bela kot del briksenske blejske posesti

V povezavi z 250. letnico posvetitve župnijske cerkve svetega Ingenuina in Albuina 3./5. september 2021, je tudi Farno kulturno društvo Koroška Bela  pred praznikom vseh svetih organiziralo predavanje: predstavitev briksenskih škofov sv. Ingenuina in sv. Albuina, dveh zavetnikov cerkve na Koroški Beli in grajske kapele na blejskem gradu. Bilo je v petek, 29. oktobra 2021 ob 18.00 v dvorani Kulturnega hrama na Koroški Beli, Cesta Ivana Cankarja 17.
Predaval je univ. dipl. etnolog in profesor geografije, župan Bleda, g. Janez Fajfar, ki nam je predstavil spregledana zgodovinska dejstva o vaseh na levem bregu Save Dolinke.

Posnetek celotnega predavanja:  Koroška Bela kot del briksenske blejske posesti

Predstavitvene folije

BRIKSEN KOROSKA BELA predavanje g Fajfarja in MDB

Video predstavitev notranjosti in okolice cerkve