VEROUK 2022-2023

POZOR: Vsi otroci, ki so se oddaljili zaradi preizkušnje Covid in drugih razlogov, lahko nadoknadijo snov manjkajočih let, se pridružijo vrstnikom v razredu in se pripravijo ter prejemejo zakramente vere. Prav tako odrasli. Prosim vse farane, da prevzmete odovornost in ljudi spodbudite k veri. Vrata cerkve in župnišča so vam odprta. Vera je največji možni dar, ki ga posredujemo.

VEROUK

Vsak je odgovoren najprej sam zase, predvsem pa starši za otroke: da znotraj ponujenega: svete maše, bogoslužja, verouk, druga srečanja v Cerkvi, poglablja svoj odnos z Bogom in raste v veri. Srce vsega življenja vere je izkustvo Božje ljubezni, sprejemanje odrešenja in tako živeti v osebnem odnosu z Bogom in bližnjim.

Ljubezen, da jo čutimo do Boga je prvi dar, ki ga je potrebno izprositi. Vere ne moremo vsiliti. Kdor ljubi Boga, se rad udeležuje svete maše in verouka pred in po prejetem zakrametu še bolj zvesto in hvaležno.

Glavni namen našega življenja na Zemlji je, da spoznavamo in ljubimo Boga. In tako iščemo pot svetosti in hodimo po njej, da bi prišlo v večno zveličanje, v nebesa in ne v pekel.

Za vsa vprašanja sem vam navoljo. Lepo prosim za sodelovanje.

22. november 2021                                                                Peter Nastran, župnik

Zgoraj napisano velja tudi v novem pastoralnem – šolskem letu 2022-2023.

Bog je ljubezen.

6. avgust 2022                                                                Peter Nastran, župnik

Vpis veroučencev vseh razredov k verouku v šolskem in pastoralnem letu 2022-2023

KJE IN KDAJ ?

V župnišču Koroška Bela v ponedeljek 12. septembra in četrtek 15. septembra pred sveto mašo ob 16h do 18.30 in po sveti maši od 19.30 do 20h, oziroma po dogovoru (041 582 429).

KDO ?

K vpisu pridete starši skupaj z otroki.

S SEBOJ PRINESETE?

Spričevalo, če ga imate doma. Ter učbenike, ki jih še niste vrnili od prejšnjih let. Ob prvem vpisu prinesite družinsko knjižico (če jo imate) ali pa krstni list, če otrok ni bil krščen v naši župniji. Vpišejo se lahko tudi otroci, ki še niso krščeni ali jim manjka veroučno leto. Pri vpisu boste sporočili spremembo podatkov in oddali prispevek za gradiva in prostovoljno za podporo veroučne dejavnosti.

ZAČETEK VEROUKA

Bo v ponedeljek, 19. septembra. Sveta maša ob začetku šolskega in veroučnega leta z blagoslovom šolskih torb, bo v nedeljo 25. septembra ob 10. uri.

URNIK VEROUKA ZA VEROUČNO LETO 2022 / 2023

Koroška Bela
predšolski občasna srečanja župnik
1. razred četrtek ob 16.00 Mojca Klavžar